Sıkça Sorulan Sorular

Bize en çok sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

İngiltere Limited Şirketi Nedir?

Limited şirketi, Şirketler Evi ile birleşmesinden doğan yasal bir kuruluştur. Katılımcıların veya müşterilerin firmaya karşı sorumluluğu, gerçekte harcanan veya iş için sigortalananlarla sınırlıdır. Limited şirket, hisse senedi veya garanti ile sınırlandırılabilir. Hisselerle sınırlandırılmış bir şirket, şüphesiz Birleşik Krallık'taki en yaygın şirket türlerinden biridir.

Şirket kurulumu için evrak gerekli midir?

Yeni nesil kimlik kartı ya da pasaport ile adresinizi kanıtlatlayacağınız ikametgah belgeniz ile şirket kurulumu yapılabilmektedir.

Şirket başvuruları nasıl yapılır?

Kurulum paketlerimizden birini seçip şirket adınızı belirledikten sonra ödeme işlemini yaparak şirket başvuru formuna yönlendirilirsiniz. Şirket kuruluş bilgilerinizi girdikten sonra kurulum işlemi başlatılır.

Birleşik Krallık'ta yaşamıyorum, yine de bir şirket kurabilir miyim?

Kurabilirsiniz. Bir şirketin yetkililerinin Birleşik Krallık’ta yaşaması gerekmez. Sadece kayıtlı ofis adresinin İngiltere, Galler, İskoçya veya Kuzey İrlanda'da olması yeterlidir.

Limited şirket kurmak için hangi bilgilere ihtiyacım var?

İngiltereŞirket.Net şirket kuruluş sihirbazı aracılığıyla limited şirket kurabilirsiniz. Aşağıdaki adımlara ihtiyacınız olacak:

  • Şirketiniz için daha önce şirketler evinde kayıtlı olmayan bir şirket adı
  • En az 1 yönetici
  • Şirkette en az 1 hisseli 1 GBP (Sterlin) değerinde sermaya
  • Şirketinizin faaliyet alanları

Şirketim için nasıl bir isim seçmeliyim?

Önceden kayıt ettirilmemiş bir isim seçmemelisiniz. Bunu, ingilteresirket.net internet sitemiz ana sayfasında bulunan Şirket Adı Sorgulama alanından kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Ad, saldırgan olarak kabul edilemez veya hükümet veya yerel otorite ile ilişkilendirilemez. Ayrıca kaçınılması gereken bazı hassas kelimeler de vardır. Ayrıca şirket adınızın sonuna LTD veya LIMITED ibaresi yer almalıdır.

İniltere Şirket Yönetimi


Şirket bilgilerimi sonradan değiştirebilir miyim?

Şirket kuruluşunuz tamamlandıktan sonra şirket bilgilerinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Şirket kapanışı, şirket sermayesinde değişiklik, şirket hissedarlarında değişiklik, şirket adı değişikliği ve onay beyanı gibi işlemleri sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Adres hizmeti zorunlu mu?

Adres hizmeti ilk yıl ücretsizdir. Her yıl yenilenmesi gerekmektedir. İngiltere'de şirket açmak için şirket adresinizin Birleşik Krallık sınırları içerisinde olması gerekmektedir. Kayıtlı şirket adresi tüm paketlerimizde ücretsiz olarak 12 ay süre ile verilmektedir. Bu hizmeti 1 yıl sonunda yenilemediğiniz taktirde şirketinizin ve şahsınızın artık adresimizde bulunmadığı Şirketler Evi'ne bildirilir. İngiltere'deki şirketizin en önemli dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Cezai işlemler ve hukuksal sorunlarla karşılaşmamak için her yıl Adres Hizmetini yenilemeniz gerekmektedir.

Muhasebemi kendim tutabilir miyim?

İngiltere'de şirket kuranlar bir muhasebe uzmanıyla (mali müşavir) ile çalışma zorunluluğu yoktur. Tarafınıza iletilecek ücretsiz muhasebe yazılımları ile hesap hareketlerinizin takibini yapabilirsiniz. Vergi dönemi sonunda gelir-gider hesaplamalarını bu programlar vasıtasıyla yapabilirsiniz.

Onay Beyanı (Confirmation Statement) nedir?

Birleşik Krallık'ta 12 ayda bir şirketler, İngiltere Şirketler Evi'ne onay beyanı sunmaları zorunludur. Hareketsiz ve ticari faaliyetleri aktif olmayan şirketler de dahil olmak üzere her şirket, Şirketler Evine yılda 1 kez onay beyanız sunmak zorundadır.

Ayrıca şirket yapısında yapacağınız (Sermaye, Yönetici, Hisse dağılımı vb) gibi işlemleri Şirketler Evine bildirilmesi zorunludur.

Sorularınızın cevabını bulamadınız mı? Bize ulaşın

Hemen şirket adınızı sorgulayıp kuruluma başlayabilirsiniz.

Whatsapp Destek