İngiltere'de Şirket Kurmak Avantajlı mı ?

Vermiş olduğumuz hizmetlerle ilgili aklınıza takılan sorulara cevap vermeye çalıştık.

Türkiye - İngiltere Karşılaştırma

TÜRKİYE İNGİLTERE
Şirket Kuruluşu ve Sahiplik Kuruluş oldukça masraflıdır ve 10 iş günü gibi bir süre alır. Hiçbir iş yapmasanız dahi, o ay gelir-gider olmasa bile bazı vergileri yatırmanız gerekir. Türkiye’ye nazaran çok çok hesaplıdır. 24 saat içerisinde şirket açılır ve en önemlisi her ay sabit ödemeniz gereken bir masraf yoktur.
Primler Şirket sahibi olduğunuz için zorunlu olarak BAĞ-KUR ödemelerinizi yapmalısınız. Zorunlu ödenen bir prim yoktur.
Fatura İşlemleri Kağıt ya da E-Fatura düzenlemelisiniz ve şirketiniz kapansa bile bu faturaları 10 yıl zorunluluğunuz mevcut. Kağıt fatura için matbaa, E-Fatura için çözüm ortağına ihtiyacınız bulunmakta ve tabi bunlara ödeme yapmalısınız. Elektronik ortamda düzenlenir ve yüzlerce fatura kesseniz bile hiçbir ücreti yoktur.
KDV (Katma Değer Vergisi) Ne satarsanız satın kazancınız ne olursa olsun her ay KDV ödersiniz. Yıllık 85 bin Pound üzeri kazanmadığınız takdirde KDV(VAT) ödeme zorunluluğunuz yoktur. Bu cirolara çıktığınız anda 3 aylık veya yıllık ödersiniz.
Kurumlar Vergisi Karınız üzerinden yıl sonunda %20 kurumlar vergisi ödersiniz. Karınız üzerinden yıllık %19 kurumlar vergisi ödersiniz.
Stopaj İş yeriniz kira ise 3 ayda bir ödediğiniz kira miktarınca Böyle bir vergi yoktur.
Çalışan SGK Giderleri Her çalışanınız için SGK primi ödemek zorundasınız. Hizmet sözleşmesi yaparak ekibiniz için bu primi ödemek zorunda değilsiniz. Ödediğiniz tutarın kişi bazında belirli bir limite kadar tamamı gider kabul edilir.
Muhasebeci Giderleri Şahıs işletmesi de olsanız sermaye şirketi de olsanız bir mali müşavir ile çalışmanız gerekmektedir. Böyle bir zorunluluk yoktur. İsteğe bağlı olarak muhasebeci ile çalışırsınız.
Şirketin Denetlenmesi Her an herhangi bir sebepten ötürü denetim geçirebilirsiniz. Denetim yapılmaz Beyan esastır.
Sorularınızın cevabını bulamadınız mı? Bize ulaşın

Hemen şirket adınızı sorgulayıp kuruluma başlayabilirsiniz.

Whatsapp Destek